Atmintis gyva, nes liudija…

1991 m. sausio 13-oji… Data, įsirašiusi į mūsų istorijos puslapius.
2019 m. sausio 13-osios rytas gimnazijoje skirtas prisiminti ir kalbėti apie tai, kas įvyko tą lemtingąją naktį. Rytą pradėjome pilietine iniciatyva ir languose sužibo žvakutės, skirtos aukoms atminti. Pirma pamoka – pilietiškumo Senvagės ir licėjaus mokiniams. Pirmokams ir antrokams pamoką vedė šauliai Andrius Kaluina, Karolina Savickytė, Rita Smirnova ir Edvardas Mažeika. Mokiniai susipažino su šaulių veikla, galėjo susipažinti su šaulišku inventoriumi. Penktų klasių mokiniams pamoką vedė jaunosios šaulės Deimantė ir Dominyka kartu su Geležinio vilko kuopos vadu Andriumi Šmailiu. Gimnazistėms vaikams priminė apie sausio 13-osios įvykius, o A. Šmailys pasidalino savo atsiminimais iš tos nakties. I klasių gimnazistai susitiko su europarlamentaru Juozu Oleka. Gerbiamas svečias dalinosi prisiminimais apie sausio įvykius ir ragino nepamiršti, kodėl mums visiems svarbi laisvė. Savo atsiminimais apie sausio 13-ąją su II klasių gimnazistais dalinosi Liutauras Vasiliauskas, atsargos vyriausias komisaras, apdovanotas Vyčio kryžiaus riterio ordinu, Sausio 13-osios medaliu. Aktų salėje III-IV klasių gimnazistai ir Licėjaus mokiniai susitiko su Lietuvos televizijos žurnaliste, sausio 13-osios įvykiu liudininke Egle Bučelyte. Žurnalistė pasakojo vaikams apie tos nakties patirtį, jausmus ir išgyvenimus. Po pilietiškumo pamokos visi dalyvavo vėliavos, kuri kabėjo Gedimino pilies bokšte ir kurią saugo gimnazija, pernešime į pirmo aukšto foje. Čia ji bus iki kovo 11-osios minėjimo.Minėjimą užbaigėme susirinkdami pagrindiniame gimnazijos kieme, kur jaunieji šauliai uždegė atminimo laužą, mokytoja Rūta kalbėjo apie laužo prasmę, kalbino susirinkusius, o kad nesušaltume, vaišinomės arbata. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Atminimo renginio įgyvendinimo. Ačiū Šnipiškių seniūnijai už laužo, kuris visus subūrė bendram pasibuvimui.
Atmintis gyva, kol esame, kalbame ir dalinamės savo išgyventa istorija.