Energetikos ir technikos muziejus

Energetikos ir technikos muziejus

Ekologija ir aplinkos technologijos – tokią užduotį turėjo Ia, IIIb ir IIIž klasės mokiniai, kurie netradicinio ugdymo dieną lankėsi Energetikos ir technikos muziejuje. Ekskursijos metu jie susipažino su  šiluminių, vandens, atominių elektrinių veikimo principais, šių elektrinių privalumais ir trūkumais. Taip pat sužinojo apie alternatyvią saulės ir vėjo energetiką bei jos perspektyvas, stebėjo veikiančius įvairių tipų elektrinių modelius. Užsiėmimo metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas ekologijos aptarimui įvairiose gyvenimiškose situacijose. Po užsiėmimo mokiniai savarankiškai susipažino su muziejaus ekspozicijomis: svėrėsi Jupiteryje, Marse ir Mėnulyje, kūrė muziką judėdami ir užstodami spindulius, naudodamiesi pompa bandė nuskandinti vandens paviršiuje esantį objektą ir pan.

Matematikos mokytojos Jurga Donelienė ir Laima Galatiltienė

Išvykoje į Energetikos ir technikos muziejų III gimnazijos klasės mokiniai prisiminė dar vaikystėje atmintin įstrigusias ekspozicijas ir su nostalgija paminėjo kiek pakitusį muziejaus veidą nuo tada, kai lankėsi čia pirmą kartą. Gimnazijos vyresnėlius labiausiai sudomino vėjo ir saulės energetikos ekspozicija ir kiti interaktyvūs edukaciniai įrenginiai. Klausydami audiogido anglų kalba, mokiniai susipažino su angliškais eksponatų pavadinimais ir istoriniais elektrinės vystymosi ypatumais. Išsirinkę ir nufotografavę įspūdingiausius eksponatus, mokiniai išskubėjo rašyti tinklaraščio skilties apie praeities ir dabarties technologinius sprendimus.

Darija Bartkutė