Kino teatras gimnazijoje

Projekto „Senvagės žiedai  2017“ metu gimnazijoje veikė kino teatras, įsikūręs I-ojo aukšto fojė.

Kino teatre gimnazistai galėjo pažiūrėti dokumentinį filmą „Semme“. „Semme” (Prūsiškai „žemė”) – tai pilnametražis dokumentinis filmas apie Lietuvos etnokultūrą.

Filmas apima žygių, tikėjimo ir tautodailės temas, kurios atskleidžiamos per tris asmenybes, paskyrusias visą savo gyvenimą tradicijų puoselėjimui. Filmo veikėjai – aktyvūs šių idėjų skleidėjai, tautinio atgimimo judėjimo pradininkai: krivis Jonas Trinkūnas, geografas Tadas Šidiškis ir tautodailininkas Algirdas Verseckas. Apie jų veiklą, etnokultūros tradicijas filme kalbės istorikai, etnografai, antropologai, tautodailininkai.  Filmą kūrė jauna, profesionali kūrybinė komanda.

Lietuvių kalbos mokytoja Kristina Kazlauskaitė

2017-04-21

  • kristinos

 

© Miglė Šatkauskienė, Vilniaus Senvagės gimnazija, 2014-2018