Įspūdžiai iš tarptautinio projekto „Sharing Is Caring“

Mūsų gimnazijos atstovai šių metų gegužės mėnesį dalyvavo tarptautiniame projekte „Sharing Is Caring“ Lenkijoje.

 

Antonio Tajami, Europos Parlamento pirmininkas, savo laiške mokytojams ir mokyklų, ir gimnazijų vadovams parašė: „Prieš 67 metus gegužės 9 d. perskaityta Roberto Šumano deklaracija tapo mūsų kelionės pradžia. Kartu, sėdėdami prie vieno stalo, sugebėjome ištrūkti iš nacionalizmo spąstų. Lengva nebuvo. Daugelį kartų, susidūręs su nusivylimu ir krizėmis, procesas užstrigdavo. Tačiau mes niekada nepraradome ryžto. Veikdami kartu, įveikėme visas kliūtis, administracines problemas ir valstybių biurokratizmą. Visi kartu dirbome tam, kad sukurtume atviresnį pasaulį, kuriame žmonės turėtų daugiau teisų, padedami kitoms šalims ištrūkti iš tamsių diktatūros spąstų.“

Ir štai mums, Aurimui Raškevičiui, Ievai Giedraitytei IIIb klasės mokiniams ir Renatai Sokolovskai, anglų kalbos mokytojai, teko dalyvauti projekte ,„Sharing Is Caring“, kuriame dalyvavo įvairiausios Europos šalys , taip pat Šumano eisenoje – Varšuvoje (http://www.schuman.pl/pl/parada-schumana    http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/parada-schumana-2017-przeszla-ulicami-warszawy-tak-bylo,4107896,gal,t,id,tm.html  http://wyborcza.pl/7,75248,21772197,parada-schumanna-po-raz-18-w-warszawie-zdjecia.html?disableRedirects=true ).

Visa kelionė prasidėjo gegužės 3 dieną, kurios metu susirinko visos šalys į viešbutį Best Western Felix, pasiskirstė ir susipažino su savo kambario draugais iš kitų užsienio šalių. Vakare vyko žaidimai, kurie pralaužė nekalbumo ir pažinties ledus. Kitą dieną mums teko nuostabi galimybė susipažinti ir padiskutuoti projekto grupėse.

Sužinojome, kaip žodis Europa suprantama kitose Europos šalyse, ar mokiniai turi savo Europos klubus mokyklose, o kas jų neturėjo, galėjo susipažinti su informacija, kaip tokį klubą įsteigti savo šalyje.

Buvo diskutuojama įvairiais su Europa susijusiai klausimais, problemomis, kasdienybe, aktualijomis, kaip kiekviena šalis supranta žodį Europa arba europietis. Tarp šių diskusijų mums užteko laiko smagiai praleisti laiką ir išklausyti įdomių žmonių pasakojimų ir pasisakymų.

Trečioji diena, dėl kurios mes visi čia ir susirinkome, taip pat mus suvienijo, nes turėjome galimybę dalyvauti Šumano eisenoje kartu su kitomis tautomis ir drąsiai žengti atstovaudami savo šaliai ir, savaime aišku, Europą.

Ir mes galime su pasididžiavimu pasakyti, kad mes ėjome Roberto Šumano deklaracijos keliu atstovaudami Europos vertybes.

Senvagės gimnazijos Mokinių parlamento prezidentas Aurimas Raškevičius

  • 20170504_195346
  • 20170505_093708
  • 20170505_095929
  • 20170505_150205
  • 20170505_163823
  • 20170506_105952
  • 20170506_125507
© Miglė Šatkauskienė, Vilniaus Senvagės gimnazija, 2014-2018