Lietuvių kalbos savaitė kovo 9 – 13 d. d.

„Tau ačiū, Tėvyne, už kalbą“ (M. Martinaitis)
           Norisi  ne tik dėkoti Tėvynei už kalbą. Šiemet Lietuvių kalbos savaitė gimnazijoje  sutapo su keliomis įsimintinomis datomis: šiemet  kovo 10 dieną Justinui  Marcinkevičiui (1930–2011) – poetui, dramaturgui, vertėjui, akademikui, būtų sukakę 90 metų. Kaip niekad aktualiai šiandien skamba poeto žodžiai:

Jeigu žodžiai yra žmonių kūnai,
Tai dar daugiau jie yra žmonių sielos.
Aš girdžiu tave kalbant ir galiu pasakyti, kas tu esi.
Žodžiai, kaip ir daiktai,-
Atšimpa ir nusinešioja.
Juos reikia galąsti, o prieš ištariant,
Dulkes nušluostyt.

Dėkojame tėvynei už Poetą.

         Kita data: 2020 kovo 11-ąją Lietuva švenčia savo 30-ąjį nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, tad pakvietėme gimnazijos mokinius šventės išvakarėse rašyti Lietuvai trumpąsias žinutes su sveikinimais.
         Taip pat mokiniai rinko gražiausius lietuviškų augalų, vaistažolių vardus, varžėsi dailyraščio konkurse, surengė karikatūrų parodą „Netaukšk niekų“, skirtą  atkreipti dėmesį į pasitaikančią  netaisyklingą kalbos vartoseną. Dėkojame dailės mokytojai Daivai Sasnauskienei.
         Šiais metais minime poeto Pauliaus Širvio gimimo 100-ąsias metines, jam ketinome skirti popietę, prisiminti poeto gyvenimą ir kūrybą, pasiklausyti atsiminimų apie poetą, patys paskaityti, padeklamuoti Pauliaus Širvio eilių. Deja, dėl ugdymo proceso sustabdymo teko atsisakyti šio renginio. Poetą būtinai paminėsime, tik kiek vėliau.
O artimiausiu metu su visais susitiksime virtualiai. Būkite sveiki!
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Rūta Čėsnienė