Projektas ,,Augalai lietuvių mitologijoje ir tautosakoje“

Kadaise tautosaka lydėjo žmogų nuo lopšio iki karsto visose kasdieninėse ir išskirtinėse situacijose.  Valgyti pradedama bendra malda, einant miegoti ar išsiruošiant į kelionę – taip pat, bet kurį svarbesnį ūkio darbo pradėjimą lydi prietarai, užkalbėjimai, linkėjimai,dainos. Kur būrys vaikų – mįslės, skaičiuotės, kur suaugusiųjų – ten pasakojimai.
Šiandien situacija stipriai pakitusi. Daugelis šiuos dalykus laiko atgyvena. Esu įsitikinusi, kad kai kurie tautosakoje glūdintys dalykai yra universalūs, nesenstantys ir verti taikyti šiandien. 
Šiuo projektu siekiau, kad mano I- II klasių mokiniai, nors truputį  patyrinėtų smulkiąją  ir dainuojamąją tautosaką, paklausinėtų savo senelių, tėvų, kokių jie žino dainų, lopšinių. mįslių, skaičiuočių apie lietuvos augalus.
Mokiniai sakė, nežinoję, kad populiarios dainos, kurias dainuoja visa Lietuva yra liaudies. Sutarėme, kas jų surinktas mįsles užminsime  klasės draugams. Gaila, kad mokiniams nelabai pavyko parinkti pasakų, sakmių kuriuose minimi augalai. Jie žinojo vienintelę pasaką ,, Eglė žalčių karalienė“
Parengė istorijos mokytoja Alma Čiapienė