Projektas „Keliauk Lietuvoje“ baigėsi

2019 m. gruodžio 27 d. Dieveniškių „Ryto“ gimnazijoje įvyko baigiamoji respublikinio pilietines iniciatyvas skatinančio projekto „Keliauk Lietuvoje“ baigiamoji konferencija. Projektas prasidėjo vasarą mokinių stovykloje Kulautuvoje, kur mokyklų – projekto  dalyvių atstovai ne tik aktyviai ilsėjosi, bet ir mokėsi kurti turistinį – edukacinį maršrutą, patys keliavo, kūrė atributikos simbolius, aiškinosi, kas geriausiai atspindi jų  kraštą, mokėsi kurti videofilmus apie savo gyvenamąją vietovę, gimtąjį kraštą. Grįžę po atostogų  įtraukė savo mokyklų bendruomenes į visus tris konkursus. Iš viso projekto įvairiuose konkursuose dalyvavo 17 mokyklų, jaunimo organizacijų. Į baigiamąją konferenciją Dieveniškėse atvyko atstovai iš Varėnos r. Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos, Jaunimo asociacijos „Patirk“ atstovai iš Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokyklos, Rokiškio r. Kamajų Antano Stazdo gimnazija, Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, Prienų r. Veiverių Tomo Žilinsko gimnazija, Kaišiadorių r. Kruonio gimnazija, Vilniaus Senvagės gimnazija, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, Trakų neformaliojo ugdymo klubas ,,Gaubliukas“, Biržų r. Vabalninko Balio Sruogos gimnazija, Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinė mokykla ir, žinoma, svetingai visus dalyvius priėmusi Dieveniškių „Ryto“ gimnazija.
Mokiniai kalbėjo apie tai, kaip jiems sekėsi kurti, kas paskatino, sudomino, kokios kilo idėjos, su kokiais susidūrė sunkumais, papasakojo ir apie tai, kas liko  nepanaudota, nes medžiagos surinkta daug ir įdomios. Įdomu buvo pasidalinti patirtimi, išgirsti dalyvavimo projekte įspūdžius iš pirmų lūpų. Konferencijoje buvo apdovanoti ir konkursų nugalėtojai, įteiktos padėkos dalyviams, juos ruošusiems pedagogams. Po konferencijos dalyviai vyko į regioninį istorinį parką, aplakė muziejų, kuriame gidė labai įdomiai papasakojo apie šio unikalaus krašto istoriją.
Senvagės gimnazijos mokiniai įsitraukė į du konkursus: turistinio – edukacinio maršruto ir krašto istoriją atskleidžiančios atributikos simbolio. II b klasės mokinių Simantės, Deimantės ir Agnės sukurtas maršrutas vyresniųjų grupėje tapo nugalėtoju. Mokines konsultavo geografijos mokytoja Daiva Milašiūtė. Vertinimo komisijos pirmininkas pagyrė maršrutą už atrastas įdomias, turistams mažai žinomas Vilniaus senamiesčio vietas. Kitos Senvagės gimnazijos mokinės  Lauros sukurtas simbolis „Bajorai“ užėmė trečią vietą vyresniųjų grupėje.Laurą konsultavo mokytoja Daiva Sasnauskienė.
Sveikiname mūsų gimnazijos nugalėtojas ir linkime kūrybinės sėkmės kituose konkursuose.
Projektą vykdė Lietuvos etninės kultūros ugdytojų sąjunga su Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centru. Projekto draugai MB „Puoškis lietuviškai“, Lietuvos jaunimo ramuva, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“, MB „Vykinto keliai“, VšĮ „Skalvijos“ kino centras.
 Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rūta Čėsnienė