Triukšmų įgarsinimas kino filmuose

Kovo 20 d. gimnazijos trečiokų grupė lankėsi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, edukacijoje „Triukšmų įgarsinimas kino filmuose“.
Triukšmas – šį žodį dauguma mūsų supranta kaip nemalonų reiškinį, kurio reikia atsikratyti. Kine – tai terminas, reiškiantis visus garsus, išskyrus kalbą ir muziką. Filmuojant profesionalų kiną, vaizdas fiksuojamas kino juostoje, o garsas įrašomas atskirai. Po filmavimo ant nufilmuoto vaizdo garsas „uždedamas“, t. y. garsas pritaikomas tam vaizdui. Dažniausiai garsai arba triukšmai sukuriami vėliau, jau montažo metu. Kino triukšmus uždaroje tylioje studijoje garsina „triukšmadarių“ komanda. „Triukšmadariai“ – tai aktoriai, sugebantys sinchroniškai atkartoti nufilmuoto herojaus veiksmus ir judesius. Jie stovi priešais ekraną ir mėgdžioja aktorių žingsnius, griuvimus, krebždėjimus ir kt. Mokiniams pavyko patiems įgarsinti dviejų filmų fragmentus: vaidybinio filmo „Valtis“ ir animacinio „Baubas“. Įsitikinome, kad tai – nepaprastai įdomus, bet labai sudėtingas darbas.
Užsiėmimą vedė Vidmantas Kazlauskas,
muziejininkas, kino garso režisierius.