Mintys apie rūkymą

Lapkričio mėnesį 5, 6, I ir II klasių mokiniai klausė paskaitas apie rūkymo žalą, cigarečių sudėtį, kompanijas, kurios gamina tabako gaminius, bei reklamas, kuriomis skatinamas rūkymas.

Mokiniai sužinojo, kad rūko ne tik tas, kuris traukia cigaretę, bet ir tas, kuris stovi šalia. Susipažino su informacija apie tai, kiek laiko tabako dūmai laikosi rūbuose, automobiliuose ir taip toliau.

Paskaitų naudingumą ir svarbą geriausiai apibūdina pačių mokinių išsakytos mintys:

Mano nuomone, rūkymas atrodo apgailėtinai. Ypač bjauriuosi rūkančiomis merginomis, kadangi jos kaip gražioji ir silpnoji lytis turi puošti mūsų visuomenę. Be to, rūkalai smirda. Eidama gatve pro rūkančius sulaikau kvėpavimą, taip sumažindama pavojų sveikatai (II b-ht)

•  Ši pamoka tikrai buvo verta dėmesio, nes ji man atvėrė akis, kad rūkymas tikrai labai kenkia. Nuo šios pamokos tikrai neberūkysiu (II b-ht).
  • Nebūk užsispyręs žąsinas – mesk rūkyti! (II b-ht)
  • Kam rūkyti ir žudyti,
    Jei gali to nedaryti.
    Plaučiai, oras bus švarus,
    Ir sveikata nepražus! (I a)
  • Mano nuomonė apie tas visas medžiagas yra prasta, aš nemėgstu smirdinčių žmonių. Man gaila žmonių, kurie vartoja nikotinines medžiagas, nes jie gali greitai numirti (6)
  • Aš manau, kad žmonės  iš viso neturėtų rūkyti, nes jie pražudo savo gyvenimą. Sužinojau, kaip cigaretė atrodo per mikroskopą – ten beveik nėra tabako... (6)
  • Kai kurie žmonės rūko be jokios prasmės. Jie moka pinigus, duodą pelną gamintojams, o patys savo sveikatą gadina. Rūkymas beprasmis reikalas, kuris žmogui išvis nereikalingas (I b).
  • Man nepatinka, kad rūkantis dar moka pinigus už sveikatos gadinimą (I b).
  • Noriu tik rūkantiems vaikams palinkėti, kad greičiau mestų rūkyti, kol dar nevėlu. Mano mama rūko ir bando mesti (I b).
  • Aš nežinojau, kas aplink mus tiek daug užslėptų rūkymo reklamų. Mano manymu rūkymas turėtų būt uždraustasm nes tai tik pinigų ir sveikatos švaistymas. Manau rūkymas dar nieko gero niekam neatnešė bent jau tiems, kas rūko(I b).
  • Aš manau, kad tie žmonės, kurie rūko, elgiasi neatsakingai (I b).
  • Rūkymas yra nesąmonė. Už tuos išleistus pinigus cigaretėms geriau nusipirkti ką nors naudingo sau ar artimam (I b).
  • Po šios paskaitos rūkymas dar labiau atitolo nuo manęs (Ib).
  • Tik išgirdus šią paskaitą sužinojau, kad net cigarečių pakuočių išvaizda kuriama tokia, kad suviliotų žmogų (II a-ht).
  • Baisiausias dalykas, kurį girdėjau, kad už kiekvieną surūkytą cigaretę prarandami gyvenimo metai (II a-ht).
  • O man baisiausia, kad rūkymo pavyzdį mums rodo tėvai ir kiti suaugę žmonės, kurie rūko gatvėse, stotelėse ir kitur, kur yra vaikų (6).