2025 metais sukanka 200 metų nuo pirmojo lietuvių liaudies dainų rinkinio ir dainų tyrinėjimo paskelbimo. 1825 metai yra laikomi lietuvių folkloristikos pradžia, o Liudviko Rėzos išleistas dainų rinkinys paskatino nuo XIX a. suaktyvėjusią kitų reikšmingų lietuvių liaudies dainų rinkinių leidybą.
Lietuvių liaudies dainos itin svarbios lietuvio savimonei, dėl to per porą šimtmečių įsitvirtino Lietuvos kaip dainų krašto įvaizdis, o dainuojamoji revoliucija padėjo Lietuvai susigrąžinti nepriklausomybę.
7 a klasės mokiniai surengė kolektyvinę konceptualiojo meno parodą „Žmonės ir dainos“.
Parodos tikslas – originaliai pažvelgti į liaudies dainas ir senuosius papročius. Mokiniai gilinosi į dainų tematiką, pasaulėvaizdį, simboliką. Per literatūros pamokas analizavo liaudies dainas, diskutavo apie jų išskirtinumą, prasmę, svarbą žmogaus gyvenime. Mokiniai tyrinėjo liaudies dainas: parengė klausimyną, užrašė dainų iš jų pateikėjų – artimos aplinkos senolių ar tėvų, kaimynų. Savo tyrimus pristatė klasėje. Apibendrindami skyrių ,,Dainos anksčiau ir dabar“ nusprendėme surengti šiuolaikinio meno parodą, kurioje atsispindėtų liaudies dainų išskirtinumas, grožis, prasmė. Mokiniai pasirinko, ką vaizduos savo kūriniuose: kalendorinių švenčių, dainas ar dainas skirtas svarbiausiems gyvenimo įvykiams – gimimui, vestuvėms, mirčiai, kiti rinkosi istorines, kovų už laisvę dainas. Septintokai aprašė savo kūrinių idėjas, paaiškino, kodėl pasirinko vaizduoti vieną ar kitą simbolį.
Šis kūrybinis projektas šiuolaikinio mokinio žvilgsnis į tradicijas, ryšio su lietuvių liaudies dainomis kūrybinė išraiška.
Mokytojos Rūta Čėsnienė, Ineta Šypalė.
#SąmoningumodidinimomėnuoBEPATYČIŲ
7b klasės mokinės parengė ir 5 kl. mok. pristatė pranešimą apie patyčias. NAGRINĖTOS TEMOS: Kas...