Naujienos

Bal 19, 2023

Pilietinio atsparumo diena Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjuje

Iškylant naujoms, šiems laikams būdingoms grėsmėms, kiekvienam mūsų svarbu žinoti, ką reikėtų daryti su jomis susidūrus: kokių veiksmų imtųsi įvairios valstybės institucijos, kokios priemonės būtų naudojamos ir t.t. Visa tai reikia žinoti, kad nebūtume pasimetę pavojaus atveju – taip kvietė Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus į renginį, skirtą pilietinio atsparumo ugdymui.Tad saulėtą balandžio 19 d. rytą Senvagės jaunieji šauliai su vadove susitiko geležinkelio stotyje ir išvyko į Kauną. Kad kelionė būtų dar įdomesnė, pirmiausia aplankėm Vytauto Didžiojo karo muziejų. Pasinaudodami audio gido pagalba apžiūrėjome ekspoziciją.
Vėliau vykome į Kadetų licėjų. O čia jau laukė paruošta aktyvi programa apie tarnybas, kurios aktyviai veiktų iškilus grėsmei. Mokiniai susipažino su viešosios tvarkos policija, pasieniečiais, kariais – išminuotojais, aro pareigūnais, gaisrininkais, karo medicinos pareigūnais, šauliais. Išbandė jėgas alpinizmo salėje, lazerinėje šaudykloje, kompiuterių klasėje, kovos menų užsiėmimuose. Mokytojai turėjo galimybę susitikti su Nato pareigūnais ir kariais iš Ukrainos, nukentėjusiais per Azovstal gynimą.
O kad kelionė būtų ne vien tik apie karybą, būrelio vadovė tikrino ir literatūros bei istorijos žinias, kai tik praeidavom istorinį objektą ar paminklą.

Jaunųjų šaulių vadovė Kristina