Reikmenų sąrašas pirmokui

Būtinų mokyklinių reikmenų sąrašas pirmokui/ei

1. KUPRINĖ. Itin svarbu, kad kuprinė būtų nesunki, kokybiška, ergonomiška ir patvari. Norėdami, kad jūsų vaiko kelionė į mokyklos būtų saugi, būtinai pasirūpinkite atšvaitais.
2. PO 5 SĄSIUVINIUS MATEMATIKAI (1 klasė, dideliais langeliais) ir LIETUVIŲ KALBAI (1 klasė). Turėtų būti kokybiški, storesniais lapais, ryškiomis linijomis.
3. APLANAKALAI SĄSIUVINIAMS.
4. APLANAKALAI VADOVĖLIAMS/PRATYBOMS.
5. PENALAS, kuriame būtų:

  • drožtukas,
  • trintukas,
  • liniuotė (pakanka 20 cm),
  • 2 parkeriai (su kapsulėmis, vienas atsarginis),
  • keli paprasti pieštukai (HB – vidutinio minkštumo arba B minkštas),
  • spalvoti pieštukai,
  • flomasteriai.

6. LENTELĖ LIPDYMUI IR DĖŽUTĖ PLASTILINO IR MODELINO.
7. GUAŠAS.
8. PLASTIKINIS INDELIS VANDENIUI.
9. PALETĖ.
10. PIEŠIMO SĄSIUVINIAI (A4 ir A3 formato). Patogiausia būtų lengvai plėšomais lapais.
11. TEPTUKAI (3 vnt. – labai plonas, vidutinis ir storas).
12, ŽIRKLĖS.
13. SPALVOTAS POPIERIUS (dvipusis).
14. SPALVOTAS KARTONAS (neblizgus).
15. KLIJAI (pieštukiniai).
16. SPORTINĖ APRANGA IR SPORTINIAI BATELIAI.

Rekomendacijos tėvams : kaip padėti vaikui Išmokti prisiimti atsakomybę?

Vaikų laimėjimai arba nesėkmės užaugus labai priklauso ir nuo to, kaip juos auklėsime. Vienas iš svarbių dalykų, kurių vaikas turi mokytis nuo mažens – atsakomybė.

Pateikiame rekomendacijas, kaip galite ugdyti vaiko atsakomybės jausmą:

✔ Ankstyvas vaiko įtraukimas į namų ruošos darbus. Vaikas nuo mažens turi mokytis pasikloti lovą, išsivalyti lėkštę po valgio ar susitvarkyti savo žaislus. Didesni vaikai turėtų rūpintis ne tik savimi, bet ir padėti kitiems.

✔ Gyvenimo situacijose parodykite, kaip atskleidžiamas atsakingas elgesys, pabrėžkite tokio elgesio naudą ir besielgiančiajam, ir aplinkiniams. Jei jūsų vaikas dar pakankamai mažas, parodykite jam tokias pasakas, kurios pabrėžia atsakomybės svarbą.

✔ Patys rodykite, kaip reikia prisiimti atsakomybę. Juk vaikai svarbiausių dalykų išmoksta stebėdami savo tėvus. Tėvai savo elgesiu rodo, kaip elgtis yra teisinga.

✔ Suaugusysis turi parodyti, kad gerbia vaiko individualumą ir yra pasiryžęs jį apginti. Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienas vaikas yra jo pasirinkimas. Padėkite savo vaikams suformuluoti jų gyvenimo tikslus. Jokiu būdu nesakome, kad mokslai neturi už juos. Tačiau klausimai „kuo tu būsi užaugęs“, „ką tu veiksi, kai baigsi mokyklą“ ir t. t. suteiks vaikui progą pamąstyti apie savo gyvenimą ir tai, ko jis iš jo nori. Palaikykite jį, kad ir kaip Jums nepatiktų Jūsų vaiko pasirinkimas.

✔ Ugdykite vaiko empatijos jausmą. Pvz., kai vaikas įskaudina kitą šeimos narį, suaugęs turi aiškiai pasakyti, kad toks elgesys nebus toleruojamas, ir aptarti situaciją ir paprašyti įsivaizduoti įskaudintojo vietoje.

✔ Įtvirtinkite tinkamą vaiko elgesį. Vaikams tėvai yra autoritetas, todėl ugdant vaikų atsakomybės jausmą svarbu pastebėti, pagirti jų pažangą.

✔ Leiskite vaikui pačiam spręsti apie jo poreikius. Jei vaikas dėl nors pats pirkdamas savo vaikai įsitikinkite, kad jam tikrai to reikia. Tegul jūsų vaikas perka tai, ko jam reikia.

✔ Skatinkite savo vaiką dalyvauti visuomeninėje veikloje. Taip jis išmoks rūpintis kitais. Stenkitės, kad jūsų vaikas matytų aplink save kuo įvairesnes socialines padėtis, įvairesnių pomėgių, socialinių tipų žmonių.

Svarbiausias dalykas, ką galite duoti savo vaikams, yra Jūsų laikas, kurį skiriate vaikui, jo pasiekimų pastebėjimui, bendram laisvalaikiui, sunkumų aptarimui. Kalbėkitės su vaiku apie jo pomėgius, jausmus, įvykius, kuo dažniau leiskite laiką kartu, pramogaukite.