Fizika ir chemija kitaip

Fizika ir chemija kitaip

Lapkričio 19 d. VGTU kūrybiškumo ir inovacijų centre, „LinkMenų” fabrike gimnazistai dalyvavo netradicinėje fizikos ir chemijos pamokoje.Pirmąjį įspūdį sukėlė vien jau pastatas, kuriame vyko paskaita. Pastatą sudaro dvi dalys: pirmosios dalies įkūrimas buvo finansuojamas, čia erdvė suskirstyta į 45 cechus, kurie suteikia galimybę atsiskleisti jaunam žmogui ir jo kūrybiškumui ugdyti, o antrosios dalies statyba finansuojama nebuvo, tačiau pasitelkus kūrybiškumą, atsirado erdvė, kurioje vyksta „Tyrėjų naktys”. Iš viso pastate yra du aukštai: pirmasis – mechanikos (3D spaudos, elektronikos, medžio, metalo apdirbimo, dažymo), o antrasis – medijų (foto arba video, posprodukcijos, audio).
Gimnazistai apžiūrėjo įvairios technikos naujoves, taip pat aplankė kelis cechus, kuriuose buvo pasakojama, už kokią konkrečią veiklą kas atsako. Vienas iš cechų buvo įrašų studija, padalinta į du kambarius, o juose pilnai izoliuojamas garsas. Studentams prieš pradedant dirbti su technika yra išdėstomas vienos valandos instruktažas ir vėliau jie pasitelkę savo fantaziją gali pradėti dirbti.