Jaunųjų šaulių būrelis

Šaudymo pratybos

Kovo 23 d. po ilgos pertraukos vėl vyko Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės organizuojamos šaudymo pratybos, skirtos jauniesiems šauliams, kuriose dalyvavo ir Senvagės jaunieji šiauliai. Pratybų metu jaunieji šauliai mokėsi taiklaus šaudymo principų, šaudė iš skirtingų kategorijų ginklų, laikė normatyvus, bendravo su kitų kuopų ar būrelių nariais. Taip pat jaunimas turėjo galimybę susipažinti su sąjungos turimais ginklais bei išbandyti jėgas juos išrenkant bei surenkant.


Maitinimasis lauko sąlygomis

Jaunieji šauliai per užsiėmimą  šventė ir sveikino Redą, kuris kovo 11 d. davė jaunojo šaulio pasižadėjimą.
O tiksliau, mokėmės apie maitinimą lauko sąlygomis. Susipažinome su sausu kareivišku daviniu, degustavome, aiškinomės, kodėl svarbu laikytis higienos ir tinkamai saugoti maistą, kad neapsinuodytum. Ir žinoma, nepamiršom apie saugų elgesį su ugnimi!


Pirmoji pagalba – mokomės stabdyti kraujavimą

Yra posakis: Jei žinotum, kur krisi, pasidėtum pagalvę.
O kadangi nežinom, kada kas gali nutikti, tai svarbu būti pasiruošusiam. Šiandien gimnazijos jaunieji šauliai per užsiėmimą tęsė pirmos pagalbos mokymus ir su instruktoriaus pagalba mokėsi, kaip teisingai tvarstyti įvairaus pobūdžio žaizdas, kaip stabdyti kraujavimą ir kaip teisingai naudotis turniketu.


Komandos formavimas

Senvagės jaunųjų šaulių būrelis pasipildė naujais nariais, todėl pirmieji užsiėmimai skirti komandos formavimui. Kadangi vis dar džiugina puikios oro sąlygos, tai aktyviai laiką leidome lauke. Jaunieji šauliai atlikdami užduotį mokėsi susikalbėjimo, bendradarbiavimo bei išbandė savo lankstumo gebėjimus. Taip pat išryškėjimo savybės, kas galėtų imtis komandos vadovo pareigų.
Užsiėmimo pabaigėme maža pamokėle apie smulkiąją motoriką, o tam puikiai tiko kieme prikritę kaštonai.


Pilietinio atsparumo diena Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjuje

Iškylant naujoms, šiems laikams būdingoms grėsmėms, kiekvienam mūsų svarbu žinoti, ką reikėtų daryti su jomis susidūrus: kokių veiksmų imtųsi įvairios valstybės institucijos, kokios priemonės būtų naudojamos ir t.t. Visa tai reikia žinoti, kad nebūtume pasimetę pavojaus atveju – taip kvietė Generolo P. Plechavičiaus kadetų licėjus į renginį, skirtą pilietinio atsparumo ugdymui.Tad saulėtą balandžio 19 d. rytą Senvagės jaunieji šauliai su vadove susitiko geležinkelio stotyje ir išvyko į Kauną. Kad kelionė būtų dar įdomesnė, pirmiausia aplankėm Vytauto Didžiojo karo muziejų. Pasinaudodami audio gido pagalba apžiūrėjome ekspoziciją. 
Vėliau vykome į Kadetų licėjų. O čia jau laukė paruošta aktyvi programa apie tarnybas, kurios aktyviai veiktų iškilus grėsmei. Mokiniai susipažino su viešosios tvarkos policija, pasieniečiais, kariais – išminuotojais, aro pareigūnais, gaisrininkais, karo medicinos pareigūnais, šauliais. Išbandė jėgas alpinizmo salėje, lazerinėje šaudykloje, kompiuterių klasėje, kovos menų užsiėmimuose. Mokytojai turėjo galimybę susitikti su Nato pareigūnais ir kariais iš Ukrainos, nukentėjusiais per Azovstal gynimą. 
O kad kelionė būtų ne vien tik apie karybą, būrelio vadovė tikrino ir literatūros bei istorijos žinias, kai tik praeidavom istorinį objektą ar paminklą. 
Jaunųjų šaulių vadovė Kristina


Išgyvenimo apyrankės

Kaip su savimi visąlaik turėti 3 metrus virvės, kurios gali prireikti įvairiais gyvenimo atvejais?
Ogi susipinti išgyvenimo apyrankes! Kovo 29 d. jauniesiems šauliams užsiėmimą vedė Mato Šalčiaus 1015-osios mokomosios kuopos 1 būrio skyriaus vadė Gabrielė Banaitytė. Užsiėmimo metu išmokome, kad beveik 3 metrai virvės gali tapti stilinga apyranke ar kuprinės papuošimu. O prireikus, tereiks tik išsipinti ir panaudoti, pavyzdžiui, pastogės susitvirtinimui, suplyšusiam batų raišteliui pakeisti ir kitiems atvejams


PASTOGIŲ STATYMAS

Kovo 27 d. sulaukėme puikaus  oro teorines žinias pritaikyti praktikoje. Kelis užsiėmimus klasėje jaunieji šauliai mokėsi taktikos apie žygio kuprinės sudėtį bei pastogių įrengimą. Todėl atėjo laikas išbandyti pritaikyti žinias apie mazgus bei pastogę. Padedami šaulių instruktoriaus iš Mato Šalčiaus 1015-osios mokomosios kuopos Dariaus Jasiūno ir naudodami pagrindines priemones: palapinsiaustes, virves, kuoliukus bei atotampas, jauniejj šauliai statė dvišlaitę pastogę. Išvada: dar reikia praktikos prieš išsiruošiant į pirmą žygį! 


Mazgų paslaptis

Ar žinot, kad 8-9 žmonės iš dešimties nemoka teisingai batų užsirišti? O kaip yra teisingai? Kokias paslaptis slepia mazgai? Senvagės jaunieji šauliai apsilankė pas Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Mato Šalčio 1015-osios mokomosios kuopos vadą Gabrielių E. Klimenka ir bandė įminti net dešimties mazgų subtilybes. Ne visi pavyko iš pirmo karto, bet batus teisingai užsirišti išmokom, kad išvengtume netikėtų traumų. Išmokom įvairių mazgų: gerąjį, avies ausų, piemens, smaugtuko mazgus. O smaugiausia dalis – iš virvės padaryti antrankius. Jau planuojam, kaip šiuos įgūdžius pritaikysim praktiniame žygyje. 
Senvagės jaunųjų šaulių būrelio vadovė Kristina


Vasario 16-oji Lietuvos nepriklausomybės diena

Vasario 16-ąją Senvagės jaunieji šauliai kartu su gimnazijos bendruomene dalyvavo jaunimo eisenoje nuo Vilniaus katedros iki Rasų kapinių.


Šventinis iššūkis jauniesiems šauliams

Oro sąlygos šiandien šiek tiek pakoregavo planus, todėl užsiėmimą iš lauko perkėlėm į vidų. Laikydamiesi visų saugumo reikalavimų Senvagės jaunieji šauliai susipažino su ugnies skeltuvu, ugnies uždegimo būdais ir panaudodami įgūdžius bandė uždegti begališkas ugneles. Ar pavyko? Čia jau mūsų paslaptis Jaunieji šauliai sveikina visus su artėjančiomis šventėmis ir primena, kad reikia saugiai elgtis su ugnimi bei fejerverkais!
Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Kristina ir visa šauni kompanija.


Pirmieji šaudybos užsiėmimai

Jaunieji šauliai susipažino su Lietuvos karo akademija ir turėjo pirmąjį šaudybos užsiėmimą.Šiandien jaunimas lankėsi karo akademijoje, kur sužinojo apie mokymosi galimybes šioje ugdymo įstaigoje, pamatė kariūnų gyvenamąsias patalpas ir mokymosi auditorijas, pabendravo su kariūnais. Bet įdomiausia buvo ginklų paskaita. Kol vieni mokėsi lazerinėje šaudykloje taiklaus šaudymo pagrindų, kiti susipažino su įvairiais ginklais, mokėsi kelis išrinkti ir sudėti.  Paskutinėje nuotraukoje nusifotografavo tie, kurie norėtų čia grįžt mokytis. Jaunojo šaulio užsiėmimai – tai proga įgyti pradmenis, kurie vėliau padės žengti kariūnų keliu. Ačiū Vilniaus Karaliaus Mindaugo 10-osios šaulių rinktinės vado pavaduotojai Renatai Šmailienei už pagalbą organizuojant šios dienos veiklą. Jaunimui tikrai patiko! 
Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Kristina


Apie Lietuvos kariuomenę

Artėjant Lietuvos kariuomenės dienai sulaukėme svečių. Senvagės jaunuosius šaulius aplankė buvęs gimnazistas, o dabar Kunigaikščio Vaidoto mechanizuoto pėstininkų bataliono, sunkiosios ginkluotės kuopos automatinių granatsvaidžių būrio I skyriaus granatsvaidininkas Vytautas Šartus. Karys ne tik papasakojo apie Lietuvos kariuomenę, bet ir pasidalino asmenine patirtimi, parodė ekipuotę bei apdovanojo aktyviausiai atsakinėjusius jaunuosius šaulius. Dėkojame Vytautui už skirtą laiką ir linkime sėkmės tarnyboje!
Jaunųjų šaulių vadovė Kristina


Konstitucijos diena

Spalio 25 d. minima Konstitucijos diena. Ta proga Senvagės jaunieji šauliai užsiėmimą skyrė Lietuvos Konstitucijai. Jaunimas išsirinko po vieną straipsnį, kuris atrodė svarbus,  ir jį užrašę lape iliustravo. Tie, kurie namuose neturi konstitucijos, gavo ją dovanų. 
#konstitucijosdiena #KODI


Komandinis darbas

Šiandien Senvagės jaunieji šauliai mokėsi komandinio darbo ir pasitikėjimo vienas kitu. Labai svarbu išmokti susikalbėti nekalbant, jausti vienas kitą ir pasitikėti šalia esančiais. Šie įgūdžiai pravers ne tik atliekant šauliškas užduotis.
Jaunųjų šaulių vadovė Kristina


Jaunųjų šaulių veiklos prasideda

Startavo Jaunųjų šaulių užsiėmimai. Šiandien su jaunimu bendravo ir savo patirtimi dalinosi Šventaragio kuopos šaulys Tadas Kiallo. Pokalbio metu gimnazistai ne tik sužinojo daugiau apie Lietuvos šaulių sąjungą, bet ir kokias veiklas vykdo šauliai. Pabaigoje visi žinias pasitikrino pilietiškumo viktorinoje. 
Jaunųjų šaulių būrelio vadovė Kristina


Senvagės jaunieji šauliai startavo 

Spalio 3d. startavo Senvagės jaunųjų šaulių būrelio užsiėmimai. Pirmo susitikimo metu pasiskirstėme į du skyrius, išsirinkome vyresniuosius ir kūrėme simbolinius skydus, kuriuose ne tik simboliniai pavadinimai, bet ir lūkesčiai bei pažadai, kaip bus siekiama įgyvendinti užsibrėžtų tikslų. 
Jaunųjų šaulių vadovė Kristina