Renginiai, parodos, akcijos

• Bibliotekoje ir skaitykloje jau kvepia Kalėdom.

• Simono Daukanto 225-osios gimimo metinės

Simonas Daukantas (1793–1864) – Lietuvos istorikas, rašytojas, kalbininkas, tautinio atgimimo žadintojas. Jis – pirmosios lietuviškai parašytos Lietuvos istorijos autorius. Simonas Daukantas pasižymėjo ne tik dideliais darbais, bet ir savo asmenybės unikalumu. Rašytojas rinko ir publikavo tautosaką, leido ūkinių patarimų knygeles, buvo daugybės žodynų, vadovėlių sudarytojas, rengėjas ir leidėjas, organizuoto tautosakos rinkimo pradininkas.

Lietuvos Respublikos Seimas 2018-uosius paskelbė S. Daukanto metais. Minint istoriko, rašytojo jubiliejų, gimnazijos bibliotekoje parengta paroda.

• „Lietuvos kariuomenei – 100“

2018 metais minime ne tik Lietuvos valstybės, bet ir kariuomenės atkūrimo 100-metį. Gimnazijos skaitykloje parengta spaudinių paroda, skirta Lietuvos kariuomenės dienai paminėti.

• „Vyturio“ skaitmeninių knygų bibliotekoje - grožinė literatūra kiekvienam!

Nuo šiol galite nemokamai naudotis  „Vyturio“ skaitmeninę knygų biblioteka. Knygas kiekvienas vartotojas gali skaityti susikūręs paskyrą adresu www.vyturys.lt ir įvedęs mokyklai skirtą Dovanos kodą. Prisijungimo kodai išsiųsti per mano dienyną mokiniams ir tėvams (globėjams). Kviečiame mokytojus, mokinius ir jų tėvelius (globėjus) aktyviai naudotis „Vyturio“ el. biblioteka. Malonaus skaitymo e-bibliotekoje.

Ką rasiu „Vyturio“ bibliotekoje?

„Vyturyje“ rasite beveik 400 literatūros kūrinių. Dalį reikalingų kūrinių rasite skirsnyje „MOKYKLAI“. Čia sukelti programiniai kūriniai, o skyriuje „KNYGOS“ rasite visus turimus kūrinius. Kūriniai su užduotimis pažymėti simboliu *. Svarbiausi klausimai pateikiami teksto pradžioje, o kiti matomi paspaudus ant išnašos ženklelio pačiame tekste.

Kaip pradėti naudotis „Vyturio“ biblioteka?

Susikurkite paskyrą „Vyturyje“ ir laukelyje „Dovanos kodas“ įveskite gautą kodą. Nemokamai naudotis kūriniais galėsite tik suvedę dovanos kodą registracijos metu. Jei pamiršote suvesti kodą pirminės registracijos metu, galite tai padaryti ir vėliau. Dešiniajame ekrano kampe esančiame meniu susiraskite skiltį „Mano nustatymai“, įveskite kodą laukelyje „Dovanos kodas“ ir paspauskite mygtuką „Išsaugoti pakeitimus“.

Kas gali naudotis?

Užsiprenumeravus paslaugą kūrinius mobiliuose telefonuose, planšetiniuose, nešiojamuose ir stacionariuose kompiuteriuose galės skaityti visi mokytojai ir mokiniai. Beje, pradėjus kūrinį skaityti viename įrenginyje skaitymą galima tęsti kitame. Nieko daryti nereikia, sistema automatiškai sinchronizuoja duomenis ir atverčia kūrinį ten, kur jį užvertėte. Ir dar. Nebekankinkit kopijavimo aparato. Reikiamo kūrinio ištraukas galima demonstruoti naudojant projektorių.